Naše filosofie

Lesní klub je rovnocenná alternativa ke státní školce s celodenním pobytem v přírodě, jenž zajišťuje předškolní výchovu pro děti od 3 do 7 let. Její filosofie stojí na třech základních pilířích, kterými jsou volná hra, pravidelný rytmus a respektující přístup. Základní hodnoty jsou empatie, laskavost, důvěra a vzájemný respekt. Jsou pro nás důležitá jasně definovaná pravidla a ukotvení ve středu. Věříme, že děti jsou taky lidi. 

Vycházíme z konceptu lesních mateřských škol, přístupu respektovat a být respektován a snaze přivést děti k samostatnosti, umění spolupráce a lásce k přírodě a vůbec všemu živému. Jedeme podle ročního plánu, který se odvíjí od ročních období a vychází mimo jiné z lidových tradic. Program tvoříme a přizpůsobujeme aktuální situaci, počasí, naladění průvodců a dětí.

Naší snahou je tvořit bezpečný prostor, kde děti tráví většinu času venku, a to za každého počasí. Častý pobyt na čerstvém vzduchu podporuje v dětech odolnost a umožňuje dětem probádat svět kolem nich všemi smysly. Ale není to jen o zablácených dětech lezoucích po stromech, naše lesní školka je především o individuálním přístupu k těm, kteří jsou na světě ti nejdůležitější, a to v jejich přirozeném prostředí.

Naší filosofií jsou spokojené děti a děti, které se rozvíjí v souladu s vlastními potřebami protože.. „Největší umění je být živ po svém.“ – Jan Werich

 

Tak se spolu s námi oddejte proudu života a .. „Nechte dětství v dětech dozrát.“ – Jean Jacques Rousseau