Zázemí

Dětský lesní klub se nachází v Novém Městě na Moravě, blízko přírodního koupaliště. Okolo je hluboký les, ve kterém se ukrývá i skalnaté království. Co by kamenem dohodil to je blízko ke klidnému potůčku, který teče do velkého rybníka, kde v zimě rádi bruslíme. Kolem jsou louky i pole a spousta zákoutí, která dohromady tvoří skvělou přírodní učebnu. Zázemí lesního klubu pro děti je ve vytápěné zelené maringotce, kterou jsme společnými silami opravili a na toto kouzelné místo dopravili. Více si můžete přečíst zde.

Maringotka je prostorná a útulná, a tak si v ní, při nepřízni počasí, hrajeme, tvoříme, spinkáme, divadlo hrajeme nebo dobroty v troubě pečeme. A když vylezeme ven, na hlavu nám neprší, ba ne. Protože máme prostornou terasu, kde můžeme vesele dovádět. U maringotky máme krásné ohniště, blátivou kuchyňku, pískoviště, zahradní domeček, vyvýšené záhony, lanovou prolézačku a velkou venkovní tabuli.